Українські банки активізували видачу кредитів

10 листопада 2017, 08:18
Національний банк України (НБУ) заявив про збільшення обсягів кредитування, як корпоративного, так і кредитування населення

Про це йдеться в Огляді банківського сектору Нацбанку.

У НБУ відзначають, що у III кварталі гривневі корпоративні кредити зросли на 4,8%, або майже на 20 млрд грн. При цьому їх зростання було обумовлене не реструктуризацією старих валютних кредитів, як раніше, а з видачею банками коротких кредитів стратегічним підприємствам (державні банки) і компаніям з іноземними інвестиціями.

Відео дня

Крім того, повідомляється, що бізнес-кредитування наростили всі групи банків крім Приватбанку, роздрібне - всі групи без винятку.

Таким чином, роздрібні кредити у гривні виросли на 9,5%, або 7,8 млрд грн у III кварталі.

НБУ прогнозує, що за умови відсутності значних негативних шоків фінустанови прискорять кредитування бізнесу і стануть активніше видавати кредити населенню.

Нагадаємо, 4 травня 2017 року Приватбанк знизив кредитні ставки для бізнесу у середньому на 1%.

Також раніше у НБУ заявляли про те, що у минулому році почала зростати нове кредитування і в іпотечному сегменті. Регулятор також заявляв, що відновлення корпоративного кредитування буде відбуватися повільно. Основний потенціал нового кредитування - у сегменті середнього бізнесу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X