Українська WebMoney прокоментувала заборону електронних грошей російської платіжної системи

24 травня 2018, 18:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Українська компанія WebMoney.ua, яка має ліцензію Нацбанку України і право працювати в країні, також потрапила в оновлений список санкцій нарівні з російською WebMoney.

При цьому, для української компанії це стало повною несподіванкою, заявив директор по маркетингу WebMoney.ua Ростислав Троценко в коментарі ain.ua.


За даними компанії, на сьогодні у WebMoney.ua понад 4 млн активних користувачів. На даний момент система не працює. Однак, в компанії не знають, чи пов'язано це з санкціями РНБО, оскільки офіційного повідомлення про потрапляння WebMoney.ua під санкції до компанії не надходило.

Відео дня

"Ми дізналися про це тільки сьогодні, коли нам почали дзвонити і запитувати, після того, як РНБО опублікував списки. Спочатку, за повідомленням РНБО, вони були засекречені", - сказав він.

На даний момент WebMoney.ua разом з юристами намагаються розібратися в ситуації. Офіційна позиція компанії буде опублікована пізніше. Однак Троценко акцентував увагу на тому, що WebMoney.ua не має ніякого відношення до російської WebMoney.ru.

"Це абсолютно стороння структура, у них своя історія, яка до нас не має ніякого відношення. WebMoney.ua зареєстрована в Києві, вся наша команда знаходиться в Україні, єдине, що у нас спільного - це технологія. Ми недавно пройшли перевірку Нацбанку, у нас є офіційна ліцензія на роботу в Україні, і ми внесені до реєстру НБУ як внутрішньодержавна система розрахунків. Крім того, ми неодноразово в судах всіх інстанцій змушені були доводити законність своєї діяльності", - пояснив він.

Нагадаємо, в 2013 році податкова заблокувала рахунки WebMoney.ua і звинуватила в порушеннях роботи на ринку України. Компанія оскаржила рішення в судовому порядку, після чого в 2015 році отримала ліцензію і була внесена до реєстру НБУ. До сьогоднішнього дня її діяльність в Україні була цілком законною.

"Я вважаю, що це політичне рішення. Дуже зручно, прикриваючись національними інтересами, внести якийсь бізнес в такий ось список санкцій і знищити його за один день - без суду і слідства. Як бачите, європейська компанія теж в нього потрапила. Я думаю, таким чином хтось просто намагається перерозподілити якісь фінансові потоки так, як потрібно чиновникам", - заявив Троценко.

Нагадаємо, що Україна повністю заборонила електронні гроші WebMoney строком на три роки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X