У Нацбанку прокоментували проблеми з виведенням "дочки" російського ВТБ із українського ринку
Українська "дочка" російського державного банку ВТБ вже досить давно працювала над тим, щоб згорнути свою діяльність в Україні. Однак якби цей процес проводився швидше, банк міг би уникнути при цьому проблем, які виникли.
Про це заявила перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова в ефірі програми Гроші вперед! на Радіо НВ .
Рожкова нагадала, що у процесі закриття діяльності банк має отримати гроші в погашення своїх активів і потім направити ці кошти вкладникам і кредиторам.
При цьому спочатку проблем в цьому процесі в українського ВТБ Банку не було, фінустанова достатньо ефективно працювало над завершенням своєї діяльності.
"І в процесі цієї роботи відбулося погіршення його фінансового стану, банк втратив ліквідність і, на жаль, не зміг її відновити", - сказала Рожкова.
Але 5 листопада ВТБ Банк ввів обмежувальні заходи, щоб зупинити відтік коштів. У зв'язку з цим НБУ звернувся до акціонерів банку з вимогою терміново підтримати свою українську "дочку" ліквідністю.
"НБУ, як регулятор, написав листа до акціонерів, попередивши їх про те, що якщо вони не забезпечать підтримку, то НБУ буде змушений діяти в рамках закону", - сказала Рожкова.
Крім того, вона зазначила, інших перспектив у банку не було, і "потрібно було проводити процес згортання трохи швидше". За її словами, інші російські державні банки мають цивілізовано піти з українського ринку, оскільки НБУ не бачить реальних можливостей, щоб вони далі тут розвивалися.
Нагадаємо, що 25 вересня Апеляційний суд Києва ухвалив клопотання екс-глави Приватбанку Олександра Дубілета і 18 компаній, пов'язаних з екс-власниками Приватбанку, про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду (Гаага) 2 травня 2018 року.
У травневому рішенні голландського суду йшлося про стягнення $159 млн. Екс-приватівці хочуть стягнути ці суми з РФ на території України.
Саме в межах цього процесу екс-приватівці 5 вересня змогли заарештувати акції трьох українських "дочок" російських держбанків: Промінвестбанку, Сбербанку та ВТБ Банку.
На початку жовтня компаніям Коломойського дозволили стягнути $140 млн компенсації з РФ.
ВТБ банк оскаржив стягнення з РФ $140 млн на користь екс-власників Приватбанку.
16 листопада ВТБ банк ввів додаткову комісію в розмірі 15% на зняття готівки.
22 листопада суд скасував заборону на ліквідацію української "дочки" російського ВТБ банку.
27 листопада НБУ визнав ВТБ банк неплатоспроможним.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.