Українська біржа використовуватиме російський софт всупереч санкціям

25 травня 2018, 18:21

Українська біржа продовжить використовувати програмне забезпечення Московської біржі, не зважаючи на її внесення у санкційний список Ради Національної безпеки і оборони (РНБО).

Про це повідомили у прес-службі біржі.

Зазначається, що Українська біржа та торговці цінними паперами, які є членами біржі, не є суб’єктами, до яких можуть застосовуватися санкції відповідно до закону Про санкції, оскільки не є іноземними юридичними особами, юридичними особами, які знаходяться під контролем іноземної юридичної особи та не зазначені в Додатку 2 до рішення РНБО.

Відео дня

"Припинення використання програмного забезпечення Українська біржа призвело б до спричинення шкоди учасникам біржових торгів та їх клієнтам, серед яких значна кількість фізичних осіб (не суб’єктів господарювання), а також іноземних інвесторів (не українських суб’єктів господарювання) тому поширення санкції на українських суб’єктів господарювання суперечить принципам законності, відповідності мети та ефективності", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що раніше найбільшу біржу в Росії - Московську біржу ММВБ-РТС і її програмне забезпечення внесли в оновлений український список санкцій терміном на три роки.

Після цього індекс цін на акції на торгах Української біржі 24 травня знизився на 102,66 пункти (- 5,82%) - до 1 662,67 пунктів. Крім того, індекс цін фондової біржі ПФТС також знизився - на 15,44 пунктів (- 3,31%) - до 450,76 пунктів.


Московська біржа - найбільший російський біржовий холдинг, створений в 2011 році в результаті злиття ММВБ (Московської міжбанківської валютної біржі), заснованої в 1992 році, і біржі РТС (Російської торгової системи), відкритої в 1995 році.

Московська біржа раніше володіла великими частками в двох з трьох провідних українських фондових біржах - ПФТС і Українська біржа, а програмне забезпечення біржі виступало основою для ПО українських майданчиків.

У 2016 році Московська біржа вийшла з капіталу українських бірж, проте представники регулятора - Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України - висловлюють побоювання, що ПО українських майданчиків як і раніше залежить від Московської біржі.

Показати ще новини
Радіо NV
X