Українська біржа відмовиться від російського програмного забезпечення

11 червня 2018, 12:15

Українська біржа розробила вимоги щодо нового програмного забезпечення, що підтримує біржові операції, для того, щоб замінити російський софт, який 2 травня було внесено до санкційного списку РНБО.

Про це повідомили у прес-службі біржі.

"З самого початку діяльності протягом 10 років наша біржа використовувала програмне забезпечення, яке ще багато років може задовольняти попит українського фінансового ринку, але з політичних причин ми маємо перейти на іншу платформу", - заявив директор з розвитку бізнесу Української біржі Олексій Сухоруков.

Відео дня

Нагадаємо, у кінці травня РНБО розширила список "антиросійських" санкцій. До переліку потрапила Московська біржа. Санкціями, зокрема, українським компаніям заборонено використовувати програмне забезпечення Московської біржі - електронні торгові системи ПЗ Plaza і ПЗ Forts.

До 2016 року Московська біржа володіла великими частками в двох з трьох провідних українських майданчиках - ПФТС і Української біржі, а її програмне забезпечення було основою для ПЗ українських бірж. У Нацкомісії з цінних паперів України висловлюють побоювання, що ПЗ українських майданчиків, як і раніше, залежить від російського.

5 червня фондова біржа попросила Порошенка скасувати "антиросійські" санкції в частині використання біржових торгових систем і має намір створити дочірню товарну біржу.

Показати ще новини
Радіо NV
X