Україна задумалася про спрощення доступу іноземців до державних запозичень

19 грудня 2017, 13:05
Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) стали привабливими для нерезидентів, які з вересня 2017 року вже вклали в них більше $200 млн

Про це заявив заступник міністра фінансів України Юрій Буца, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"У наступному році будемо спрощувати доступ нерезидентів", - сказав він.

Відео дня

Також Буца зазначив, що одним зі спрощень стане можливість міжнародного депозитарного обліку ОВДП.

На його думку, це дозволить залучити більше коштів нерезидентів у 2018 році та знизити вартість запозичень.

Нагадаємо, Україна у вересні 2017 року розмістила 15-річні єврооблігації на $3 млрд під 7,375% річних, з яких $1,68 млрд - для здійснення обміну або викупу єврооблігацій з погашенням в 2019 і 2020 роках, які були випущені в межах реструктуризації боргу в 2015 році. Попит на нові єврооблігації становить близько $9,5 млрд.

НБУ наприкінці жовтня підвищив свою облікову ставку до 13,25%. Вже через тиждень, 8 листопада, Мінфін не зміг залучити гроші за рахунок розміщення ОВДП, хоча отримав заявки на 2,2 млрд грн зі ставками дохідності 15% річних. На попередньому аукціоні Мінфін розміщував трирічні гривневі ОВДП з більш низькою дохідністю в 14,88% річних.

Невдачу в залученні коштів від ОВДП Мінфін пояснив конкуренцією з боку депозитних сертифікатів НБУ.

21 листопада 2017 року, Мінфін розмістив дворічні валютні ОВДП на $87,6 млн під 5,4% річних. У порівнянні з попереднім подібним позаплановим аукціоном місяцем раніше ставка залишилася колишньою, тоді як обсяг розміщення знизився майже вдвічі.

28 листопада Мінфін розмістив ще сім серій валютних облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на загальну суму понад $575 млн.

Водночас виділення чергового траншу кредиту МВФ, який спочатку був запланований на травень-червень 2017 року, поки перенесено на невизначений термін через невиконання українською стороною низки умов, зокрема, ухвалення законів про антикорупційні суді і ринок землі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X