Україна ввела заборону проти найбільшої російської біржі

24 травня 2018, 15:11

Московська біржа ММВБ-РТС включена в оновлений список юридичних осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

Про це йдеться в Указі президента України №126/2018.

Санкції введені строком на три роки.

Режим санкцій щодо Московської біржі, крім блокування активів, вводить обмеження торгових операцій, передбачає заборону передачі технологій і прав інтелектуальної власності, заборону українським компаніям використовувати в своїй діяльності електронні торгові системи ПО Plaza і ПО Forts.

Відео дня

Крім цього, серед введених обмежень для Московської біржі - обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг, використання телекомунікаційних мереж загального користування.


Московська біржа - найбільший російський біржовий холдинг, створений в 2011 році в результаті злиття ММВБ (Московської міжбанківської валютної біржі), заснованої в 1992 році, і біржі РТС (Російської торгової системи), відкритої в 1995 році.

Московська біржа раніше володіла великими частками в двох з трьох провідних українських фондових біржах - ПФТС і Українська біржа, а програмне забезпечення біржі виступало основою для ПО українських майданчиків.

У 2016 році Московська біржа вийшла з капіталу українських бірж, проте представники регулятора - Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України - висловлюють побоювання, що ПО українських майданчиків як і раніше залежить від Московської біржі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X