Україна покинула топ-50 країн з найвищою інфляцією

13 січня 2020, 10:58

Україна опустилася на 51-е місце в світі за темпами офіційного зростання споживчих цін.

Про це повідомила на сторінці в Facebook експертна платформа Національного банку України.

«Після оголошення показника інфляції за грудень Україна опинилася на 51-му місці у світі за темпами офіційного зростання споживчих цін (якщо порівнювати з груднем-2018). Ще у 2015-му Україна була другою країною світу за темпами зростання цін. У річному вимірі інфляція сягала піку 61%. Через чотири роки країна спочатку випала з топ-20 країн з найбільшою інфляцією, а тепер її не знайти і в переліку 50 держав, де найбільше збільшуються споживчі ціни. З показником 4,1% за підсумком 2019 року наша країна знаходиться на 51-му щаблі в ренкінгу даних, які збирає ресурс Trading Economics», - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Перші місця в рейтингу продовжують займати Венесуела, Зімбабве, Південний Судан, Судан і Аргентина. Інфляція в Венесуелі оцінюється в 39,1 тис. відсотків.

Нагадаємо, за даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні в 2019 році сповільнилося до 4,1% в порівнянні з 9,8% в 2018-му. Вперше за роки незалежності України в грудні на споживчому ринку спостерігалася дефляція - ціни знизилися на 0,2% (раніше в грудні фіксувалося лише зростання цін).

«Ключовим фактором істотного уповільнення зростання споживчих цін було зміцнення обмінного курсу гривні. Зниження інфляційного тиску також підтримувалося загальним зниженням світових цін на енергоносії, які Україна імпортує», - пояснили в Нацбанку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X