Україна стягнула з Газпрому перші суми штрафів - міністр

1 червня 2017, 16:10
Глава Мін'юсту України Павло Петренко заявив про стягнення з Газпрому перших сум по штрафах, накладених Антимонопольним комітетом

У той же час конкретних цифр міністр поки не навів, передає Інтерфакс-Україна.

"Вже стягнуто перші суми з Газпрому на території України. Дуже скоро ми покажемо цей результат в цифрах", - повідомив він, зазначивши, що ці цифри будуть "приємними".

Відео дня

При цьому допоможуть Україні у стягнені штрафів з російського газового монополіста, за словами Петренка, й інші країни.

"Ми напрацювали механізм стягнення коштів та іншого майна цієї компанії, в тому числі через механізми правової допомоги і співробітництва з іншими країнами", - розповів він.

Наразі у Газпрому арештовано активи, що знаходиться на території України.

"Мова йде про акції компаній, де вони є акціонерами. Ці компанії робочі, діючі, мають грошові потоки і виплачують дивіденди", - пояснив глава Мін'юсту.

Він також підкреслив, що на цьому Київ не зупиниться.

"Звичайно, активів на 172 млрд гривень на території України, які б належали Газпрому, очевидно немає, і ми будемо рухатися в інші країни, де є відповідні активи та грошові кошти, та ставити питання про виконання рішень українських і в майбутньому - міжнародних рішень про стягнення з Газпрому заборгованості", - додав Петренко.


Нагадаємо, у 2014 році Газпром звернувся до Стокгольмського арбітражу з метою стягнення з Нафтогаз України боргу за поставлений у 2013-2014 роках газ, а також компенсації за формулою "бери або плати".

У свою чергу Нафтогаз звернувся з позовом про ретроактивну зміну ціни, відшкодування переплат та скасування заборони реекспорту.

Суд об'єднав обидва позови. У підсумку арбітраж задовольнив вимогу української компанії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X