Україна повернула Японії «кіотські» гроші

26 лютого 2016, 20:25
Україна повернула Японії невикористані кошти в розмірі 2,5 млн євро, які отримали в 2009 році від продажу квот на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Державною казначейською службою України 15 лютого 2016 року було здійснено повернення коштів японській стороні в сумі 2 490 534,65 євро", – заявили в міністерстві екології та природних ресурсів.

Відео дня

Кабінет міністрів підписав 11 лютого розпорядження про повернення коштів.

Державне агентство екологічних інвестицій (зараз агентство ліквідовують – ред. НВ) уклало контракт на продаж частини квот на викид парникових газів на суму 440 млн євро ще в 2009 році.

У березні минулого року реалізацію договорів на себе взяло Мінприроди. За умови договору термін використання коштів завершився. Тоді японська сторона могла вимагати повернення невикористаних грошей в сумі 1,3 млрд грн і 35,9 млн євро.

В результаті переговорів Японії і України вдалося продовжити термін використання коштів.

Одна з японських компаній наполягала на поверненні залишку, але у вересні 2015-го вдалося домовитися про те, що частину залишку витратять на модернізацію 10 вагонів Київського метрополітену, а решту повернуть.

У січні Кабмін звільнив виконуючого обов'язки міністра екології та природних ресурсів України Сергія Курикіна за махінації на тендері по кіотським грошам.

Показати ще новини
Радіо НВ
X