Україна подала нову заявку на фіндопомогу від ЄС

13 грудня 2017, 11:54
Україна подала в Європейську комісію нову заявку на отримання нової макрофінансової допомоги від Європейського союзу (ЄС)

Про це повідомив глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, передає Інтерфакс-Україна.

"Україна подала заявку на отримання нового пакету макрофінансової допомоги. Європейська комісія проведе оцінку потреби країни в зовнішньому фінансуванні і на підставі результатів оцінки буде вирішено, чи доцільно надавати нову макрофінансову допомогу", - сказав він на прес-конференції в Ощадбанку в Києві в середу.

Відео дня

За його словами, це питання буде розглянуто в наступні кілька місяців.

"Якщо буде прийнято позитивне рішення, то Європейська комісія подасть відповідну пропозицію до Європейського парламенту та Ради Європи", - зазначив Мінгареллі.

Він також нагадав, що останні три роки ЄС надав Україні макрофінансову допомогу на 3,4 млрд.

"До кінця цього року буде ухвалено рішення про надання останнього траншу на €600 млн", - додав Мінгареллі.

Нагадаємо, що у 16 березні 2017 року Єврокомісія схвалила виділення €600 млн макрофінансової допомоги Україні. У Брюсселі, зокрема, очікують, що в Києві буде прийнятий без зволікання закон про скасування заборони на експорт деревини.

22 листопада Мінгареллі попередив, що в найближчі дні Україна може втратити можливість отримати €600 млн макрофінансової допомоги.

1 грудня Європейська комісія відмовила Україні виплатити третій транш макрофінансової допомоги Україні в розмірі €600 млн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X