Україна почала процес реструктуризації державного боргу

22 вересня 2015, 19:45
Україна почала процес реструктуризації державного боргу, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Кабінету міністрів

Зокрема, Київ у рамках реструктуризації тимчасово призупиняє платежі з погашення та обслуговування держборгу, оголосивши про початок процедури його реструктуризації і часткового списання.

Відео дня

Згідно з цим, з 23 вересня тимчасово зупиняється здійснення платежів з погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу, до якого віднесені державні єврооблігації, випущені в 2005-2013 роках, і єврооблігації "Фінінпро".

"Міністерству фінансів і Міністерству інфраструктури тимчасово призупинити здійснення платежів за борговими зобов'язаннями згідно з переліком додатку на строк, встановлений статтею 1 закону України "Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом", - зазначено у розпорядженні Кабінету міністрів №978-р від 22 вересня, оприлюдненому на урядовому сайті.

Раніше, глава Міністерства фінансів України Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $3,8 млрд боргів з $19,3 млрд.

Як стало відомо НВ, терміни погашення тієї частини боргу, яка не буде списана ($15,5 млрд), будуть перенесені з 2015-2023 рр. на 2019-2027 рр.

У свою чергу, виходячи з заяви міністра фінансів РФ Антона Сілуанова, Москва не буде брати участь у реструктуризації боргу України. Мова йде про $3 млрд, які були отримані Києвом під час правління Віктора Януковича і погашення цього боргу має відбутися в грудні 2015 року.

Київ просить Москву погодитися на ті ж умови списання боргу, що й інші кредитори. Зокрема, Яресько заявляла, що Україна розглядає єврооблігації на $3 млрд від РФ, як і будь-які інші українські єврооблігації і буде намагатися досягти загальної угоди про їх реструктуризацію на рівних для всіх умовах.

Показати ще новини
Радіо NV
X