Україна почала процес реструктуризації державного боргу

22 вересня 2015, 19:45
577
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україна тимчасово призупиняє здійснення платежів за борговими зобов'язаннями

Україна почала процес реструктуризації державного боргу, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Кабінету міністрів

Зокрема, Київ у рамках реструктуризації тимчасово призупиняє платежі з погашення та обслуговування держборгу, оголосивши про початок процедури його реструктуризації і часткового списання.

Згідно з цим, з 23 вересня тимчасово зупиняється здійснення платежів з погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу, до якого віднесені державні єврооблігації, випущені в 2005-2013 роках, і єврооблігації "Фінінпро".

"Міністерству фінансів і Міністерству інфраструктури тимчасово призупинити здійснення платежів за борговими зобов'язаннями згідно з переліком додатку на строк, встановлений статтею 1 закону України "Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом", - зазначено у розпорядженні Кабінету міністрів №978-р від 22 вересня, оприлюдненому на урядовому сайті.

Раніше, глава Міністерства фінансів України Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $3,8 млрд боргів з $19,3 млрд.

Як стало відомо НВ, терміни погашення тієї частини боргу, яка не буде списана ($15,5 млрд), будуть перенесені з 2015-2023 рр. на 2019-2027 рр.

У свою чергу, виходячи з заяви міністра фінансів РФ Антона Сілуанова, Москва не буде брати участь у реструктуризації боргу України. Мова йде про $3 млрд, які були отримані Києвом під час правління Віктора Януковича і погашення цього боргу має відбутися в грудні 2015 року.

Київ просить Москву погодитися на ті ж умови списання боргу, що й інші кредитори. Зокрема, Яресько заявляла, що Україна розглядає єврооблігації на $3 млрд від РФ, як і будь-які інші українські єврооблігації і буде намагатися досягти загальної угоди про їх реструктуризацію на рівних для всіх умовах.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 14:00

article_img
Донецьк і Луганськ прямо зараз. Журналіст Денис Казанський розповідає, що відбувається на окупованих територіях
Інновації

Сьогодні, 09:38

article_img
Тепер фізика. Ілон Маск запропонував вирити тунель для нового колайдера
Політика

Вчора, 20:53

article_img
Під звук молитов і обіцянок. Як проходило висування Тимошенко в президенти – репортаж

Головне

Бокс

Сьогодні, 00:58

article_img
Промоутер розповів, в якому випадку Усик битиметься з Джошуа
Економіка

Вчора, 18:18

article_img
Україна випала з топ-50 інноваційних економік світу за версією Bloomberg
Події

Сьогодні, 13:22

article_img
МОЗ розгляне питання про оголошення епідемії кору в Україні - Супрун