Україна отримає більше 1 млрд грн прибутку від здачі держмайна - ФДМУ

19 вересня 2017, 16:11
Фонд державного майна України (ФДМУ) планує отримати більше 1 млрд грн прибутку від 19 тис. договорів оренди держмайна

Про це заявив керівник Фонду Віталій Трубаров, передає прес-служба ФДМУ.

"До кінця року ця цифра буде більше мільярда", - заявив керівник Фонду.

Крім того, він додав, що станом на серпень прибуток від держмайна склав майже 673 млн грн.

Відео дня

Трубаров також додав, що ФДМУ розробив і передав до профільних міністерств проект закону про оренду державного та комунального майна.

Згідно з цим законопроектом, оренда буде здійснюватися виключно через електронні аукціони, скасовується необхідність отримувати додаткові дозволи, а сам процес здачі в оренду зменшиться до 45 днів з нинішніх 145.

"Фонд пропонує здавати в оренду майно виключно на електронних аукціонах. Або через систему ProZorrо, або через будь-яку іншу, але в форматі" без конкурсних комісій ". Процес повинен бути публічним, конкурентним, а ціна максимальною", - сказав Трубаров.

За його словами, орендар зможе самостійно визначати суб'єкта оціночної діяльності, інформація про об'єкт оренди буде розміщена на офіційному сайті і не потребує ніяких запитів, а кожні три роки буде відбуватися актуалізація вартості.

"Процес буде виглядати так: формування переліку об'єктів із наступним оприлюдненням, оцінка об'єкта потенційним орендарем, рецензування звіту про оцінку, оголошення та прийом заявок, перевірка учасників та аукціон", - розповів він.

Керівник Фонду держмайна також зазначив, що такий порядок передачі об'єктів державної та комунальної власності в оренду буде як для єдиних майнових комплексів, так і для окремих об'єктів нерухомого та рухомого майна.

Раніше повідомлялося, що Фонд держмайна розробив законопроект Про приватизацію (№7066), в якому пропонує продавати держоб'єктів по 1 грн, якщо на них тричі не буде попиту за ринковою вартістю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X