Україна все ще не виконує мінімальні вимоги до прозорості в бюджетно-податковій сфері - Держдеп

19 серпня 2019, 09:42

Україна залишається в списку країн, які не виконують мінімальні вимоги до прозорості в бюджетно-податковій сфері. Про це йдеться в звіті Держдепартаменту США щодо фіскальної прозорості.

За оцінкою відомства, за рік істотного прогресу зроблено не було.

Відзначається, що влада зробила інформацію про бюджет і держборг широко і легко доступною для громадськості, в тому числі онлайн. Документи щодо бюджету дають в цілому повну картину запланованих урядом витрат і доходів.

Відео дня

«Однак не всі відрахування держпідприємствам і їх доходи були відображені в загальнодоступних документах, хоча аудит великих державних підприємств покращився. В Україні є позабюджетні рахунки, в тому числі три фонди соціального страхування, які не підлягають належному аудиту та нагляду», — йдеться в звіті.

Наголошено, що українська влада в питанні бюджету заявляє про намір перейти на міжнародні стандарти обліку, але цей процес ще не завершений.

У Держдепі додали, що нормативно-правова база, яка стосується видачі ліцензій на видобуток природних ресурсів, була поліпшена, але цей процес потрібно повністю переглянути, щоб «викорінити постійну корупцію».

Показати ще новини
Радіо НВ
X