Україна не планує реструктуризацію боргу, близька до завершення переговорів з МВФ — міністр фінансів

24 березня 2020, 10:53

Україна не планує реструктуризовувати державний борг, незважаючи на виклики, пов’язані з поширенням коронавірусу.

Про це міністр фінансів Ігор Уманський сказав в коментарі Reuters.

«На сьогоднішній день питання про реструктуризацію комерційного, міждержавного, внутрішнього, зовнішнього, будь-якого боргу не обговорюються і не ініціювалися», — сказав голова Мінфіну.

Відео дня

Він додав, що уряд проводить конструктивні переговори з МВФ. За словами Уманського, Україна близька до завершення переговорів з Фондом про додаткове фінансування.

«Зараз ми говоримо про основну програму EFF. Але в рамках цієї програми ми, безумовно, проводимо дискусії… з урахуванням того, що відбувається в Україні і світі, включаючи коронавірус», — зазначив Уманський.

Раніше в МВФ заявили про готовність виділити $50 млрд країнам з низькими доходами і економіками, що розвиваються, на боротьбу з коронавірусом. Директор-розпорядник Фонду Крісталіна Георгієва сказала про готовність МВФ в цілому мобілізувати $1 трлн на кредити для надання допомоги країнам у подоланні епідемії і її наслідків. За її словами, за допомогою до МВФ звернулося вже майже 80 країн.

Минулого тижня голова Нацбанку України Яків Смолій повідомив, що Київ, крім активного продовження переговорів з МВФ про відкриття нової програми розширеного фінансування EFF на $5,5 млрд, веде також консультації про можливе отримання фінансування в рамках заявленого Фондом механізму невідкладної фінансової допомоги для країн з низьким рівнем доходів і економік, що розвиваються. Смолій зазначив, що результати переговорів очікуються в найближчі тижні.

За його словами, НБУ розраховує на фінансування дефіциту держбюджету, який виросте через поширення коронавірусу, за рахунок коштів МВФ. «Ми разом з урядом розраховуємо на те, що з програм МВФ більшість коштів буде направлено до державного бюджету на покриття цього дефіциту», — заявив Смолій.

Заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів повідомила 23 березня, що дефіцит державного бюджету України в 2020 році може вирости з 2,09% до 7% ВВП. За її словами, Офіс президента оцінює додаткові витрати на боротьбу з СOVID-19 в $3,5−4 млрд і розраховує збільшити фінансування від МВФ майже вдвічі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X