У Світовому банку розповіли про ризики введення податку на виведений капітал

15 липня 2019, 11:03

В Україні дуже багато сфер, реформування яких дало б кращі економічні результати, ніж введення податку на виведений капітал.

Про це економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач сказала в інтерв'ю ZN.UA.

"Ми проаналізували досвід країн, які цю реформу провели. Є країни, що впровадили податок на виведений капітал в тій чи іншій формі, їх досвід показує, що немає емпірично підтверджених даних, які свідчать про те, що цей податок стимулює зростання інвестицій. Країни, що впровадили цю реформу раніше, проводили її в комплексі зі значною кількістю інших реформ, які стимулювали інвестиційний клімат, і суто статистично неможливо виділити, що саме і в якій мірі внесло внесок в темпи залучення інвестицій в країну", - зазначила вона.

Відео дня

Головач додала, що всі країни, що вводили цей податок, - це маленькі країни з невеликою часткою державного сектора в економіці.

"У нас велика країна з великою часткою державного сектора і значним соціальним навантаженням на видаткову частину. І якщо взяти ту ж Естонію, то в рік впровадження ПнВК вона приблизно на 2% ВВП скоротила свої державні витрати, щоб якось компенсувати фіскальні втрати від заміни одного податку іншим. Україна не може собі цього зараз дозволити. На жаль, немає в нашій видатковій частині держбюджету чогось, що ми можемо швидко відрізати, забрати у людей, віддати бізнесу і чекати повернення інвестицій", - підкреслила економіст.

Вона додала, що податок на прибуток підприємств важливий для бюджету, оскільки приносить приблизно 2,5% від ВВП.

"Його скасування в наступному році дасть нам нуль надходжень. А скільки нам принесе новий податок, ми не знаємо. Якими б не були розрахунки і симуляції, точно цього не знає ніхто. А мова йде, на секунду, про суму, що перевищує нинішній дефіцит держбюджету. Що буде робити Мінфін, якщо раптом щось піде не так, і надходжень або не буде взагалі, або буде дуже мало?" - сказала Головач.

Нагадаємо, ввести податок на виведений капітал запропонував в 2018 році тодішній президент Петро Порошенко. Він вніс до парламенту відповідний законопроект. Введення ПнВК було одним з пунктів передвиборної програми Володимира Зеленського.

У червні на зустрічі з бізнесом він виступив проти проведення цієї реформи найближчим часом, оскільки це погіршить співпрацю з Міжнародним валютним фондом

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X