Україна може ввести санкції проти ряду російських виробників міндобрив

20 вересня 2017, 13:36
Військова прокуратура Генеральної прокуратури вимагає від Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) ввести санкції проти ряду російських виробників мінеральних добрив

Про це повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури.

"Відповідно до ст. 37 Закону України Про зовнішньоекономічну діяльність наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 19.09.2017 № 1383 та № 1382 до суб‘єктів господарської діяльності Російської Федерації та їх контрагентів в Україні Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України звернулася до Мінекономрозвитку України із вимогою про накладення санкцій на низку виробників міндобрив", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У прокуратурі також додали, що деякі російські підприємства поставляли азотні добрива (аміачна селітра) на непідконтрольні українській владі території Донецької та Луганської областей поза митним контролем.

При цьому зазначається, що отримані бойовиками за ввезення добрив грошові кошти використовуються для фінансування діяльності незаконних збройних формувань.

Нагадаємо, що антидемпінгові мита на імпорт сечовини (карбаміду) і суміші сечовини та нітрату амонію походженням з Російської Федерації у розмірі від 4,19% до 31,84% залежно від виробника повинні були бути введені з 28 лютого 2017 року терміном на п'ять років.

Проте пізніше Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила призупинити дію антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив (карбаміду та КАС) походженням з Російської Федерації.

Також з травня в силу вступили Антидемпінгові мита мита на імпорт карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (КАС) в розмірі 31,84% з Росії.

Показати ще новини
Радіо NV
X