Україна може отримати п'ятий транш МВФ до осені - Смолій

10 червня 2018, 00:58

Україна може отримати п'ятий транш Міжнародного валютного фонду до осені цього року, розповів голова Національного банку України Яків Смолій в інтерв'ю Zn.ua.

Він нагадав, що для отримання траншу МВФ Україна брала на себе зобов'язання - підвищити тарифи на газ та ухвалити закон про Антикорупційний суд.

Смолій зазначив, що НАК Нафтогаз України представив МВФ іншу концепцію газового ринку, яку в фонді у результаті визнали прийнятною для продовження переговорів. А нещодавно Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд.

Відео дня

"Після узгодження всіх питань і прийняття рішення зазвичай приблизно через тиждень-два до Києва прибуває місія Фонду. Вона тут працює близько двох тижнів, після чого їде до Вашингтона і готує документи на засідання ради директорів. Це ще приблизно два тижні. Після прийняття рішення радою директорів потрібні ще кілька тижнів для його оформлення і перерахування коштів. Таким чином, суто для проходження всіх процедур необхідно близько двох місяців. Тобто так, до осені це (отримати транш МВФ) можливо", - сказав голова Нацбанку.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман у інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ у найближчі місяць-два.

Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (приблизно $1,9 млрд) лише у другому півріччі 2018 року.

Водночас міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу у третьому кварталі 2018 року.

Раніше міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна планує укласти з МВФ нову програму розширеного фінансування після закінчення поточної.

НБУ розраховує, що обсяг наступної програми співпраці з МВФ може становити приблизно $5,5 млрд. Водночас регулятор, як і раніше, очікує надходження від МВФ приблизно $2 млрд у 2018 році за поточною програмою.

Показати ще новини
Радіо NV
X