Україна готує проти Росії новий позов до міжнародного арбітражу

17 жовтня 2018, 12:50

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) має намір звернутися до міжнародного арбітражного суду з позовом про стягнення з Російської Федерації компенсації за втрату Дельта Банком інвестицій на території анексованого Криму.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Фонду.

Для цього ФГВФО оголосив відкритий конкурс на закупівлю послуг із забезпечення судових процесів в міжнародних арбітражах.

Відео дня

Забезпечення стягнення зазначеної компенсації планується "в тому числі шляхом звернення стягнення на майно і активи Російської Федерації в іноземних юрисдикціях".

При цьому юрисдикція ймовірного міжнародного арбітражу не уточнюється.

Нагадаємо, що Апеляційний суд Києва заарештував акції "дочок" російських банків - Промінвестбанку, Сбербанку і ВТБ Банку за позовом екс-власника Приватбанку Ігоря Коломойського і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, і ухвалив видати відповідні виконавчі листи на користь позивачів. Ця ухвала була прийнята у зв'язку із заявою про забезпечення позову про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Однак ця ухвала була оскаржена у Верховному Суді.

Гаазький арбітраж раніше повідомив про винесення рішення на користь позивачів у цій справі, проте його деталі були відсутні.


Росія анексувала Крим у березні 2014 року. 16 березня 2014 року окупаційною владою було проведено так званий "референдум про незалежність АР Крим". Самопроголошена кримська влада заявила, що 96% тих, хто брав в ньому участь, висловилися за приєднання Криму до Росії. 18 березня у Кремлі було підписано так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Міжнародні організації, зокрема Генеральна асамблея ООН, визнали окупацію і анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Проти РФ були застосовані економічні санкції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X