Україна хоче розширити випуск військових облігацій на міжнародні ринки капіталу — Reuters

2 квітня 2022, 11:15

Україна шукає способи розширити програму випуску внутрішніх облігацій на міжнародні ринки капіталу. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерело.

Наприкінці лютого Мінфін України почав продавати ійськові облігації". Уряд заявив, що має намір залучити близько $1,36 мільярда через розміщення цих ОВДП.

Війна Росії проти України - головні події 2 квітня

Відео дня

Джерело агентства повідомило, що український уряд сподівається запустити найближчими місяцями міжнародний інструмент із фіксованим доходом, який, швидше за все, буде номінований у доларах США.

«Україну надихає підтримка, яку вона отримує не лише від офіційних кредиторів, а й від ширшої української діаспори та міжнародних регулюючих органів. Ідея полягає в тому, щоб розширити поточну програму внутрішніх облігацій на міжнародну аудиторію», - сказало джерело.

За його словами, Україна сподівається залучити якнайбільше, «сотні мільйонів доларів».

Поки незрозуміло, чи будуть облігації націлені на роздрібну аудиторію, включаючи велику діаспору країни, інституційних інвесторів, чи на обидві категорії інвестора.

Reuters зазначає, що Ізраїль із 1951 року залучив десятки мільярдів доларів завдяки своїй діаспорі. Гроші діаспори врятували Індію від кризи платіжного балансу: країна залучила $4,2 млрд 1998 року, щоб пережити міжнародні санкції, запроваджені після її ядерних випробувань.

Україна з кінця лютого залучила 47,7 млрд грн за рахунок випуску військових ОВДП, зокрема НБУ купив облігацій на 20 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X