Україна – четверта у світі. Експерти склали рейтинг найвигідніших країн для майнінгу

30 січня 2018, 18:53

З огляду на різницю в ціні на електроенергію, собівартість майнінгу, тобто видобутку біткоїнів у різних країнах світу коливається від декількох сотень до десятків тисяч доларів.

Для розрахунку американське видання International Business Times проаналізувало дані зі 115 країн світу.

Найвигіднішою для майнінгу країною стала Венесуела, де видобуток одного біткоїну обходиться у $531. І цей результат виявився у два рази нижче другого рядка рейтингу – Тринідаду і Тобаго, де майнінг коштує $1190. Третьою країною став Узбекистан. Там видобуток обходиться у $1788.

Відео дня

Україна розташувалася на четвертому місці. У нашій країні майнінг одного біткоїну коштує $1852.

Найдорожчою країною для майнінгу виявилася Південна Корея, де видобуток одного біткоїну коштує $26 170. А ось інші азіатські країни можуть похвалитися більш вигідною ціною майнінгу. Наприклад, в Індії один біткоїн можна добути, витративши $3274, а в Китаї витрати на видобуток найпопулярнішої монети становлять $3172.

Для порівняння США зайняли лише 41 місце. На видобуток біткоїну там на електрику доведеться витратити $4758. Ненабагато менший показник у Росії – $4675.

В цілому, за нинішньої вартості біткоїну близько $11 тис., у 91 країні світу це робити досить вигідно. У цих країнах вартість майнінгу обходиться дешевше $10 тис.

Майже всі країни з двадцятки з найдорожчою електроенергією зосереджені в Західній Європі або на островах Тихого океану. Крім Південної Кореї, винятком стали острова Кюрасао, Теркс і Кайкос, Шрі-Ланка і Бахрейн. Майнінг біткоїну в цих країнах коштує дорожче $11 тис.

Ціни на електроенергію були взяті з даних, наданих урядом, комунальними компаніями та організаціями, такими як Міжнародне енергетичне агентство. Для складання рейтингу використовувалася середня ціна електроенергії для населення, а також усереднене споживання найбільш популярними майнінговимі пристроями — AntMiner S7, S9 і Avalon 6.

Зазначимо, що в Україні досі не вирішено питання правового статусу як криптовалют у цілому, так і їх майнінгу зокрема. Наприклад, Національний банк України заявив, що не може визнати криптовалюту валютою і попереджає про ризики шахрайства.

При цьому, минулого року ряд народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот криптовалют в Україні, зареєструвавши два законопроекти - №7183 і №7183-1.

Однак, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані.

Раніше кіберполіція виступила за легалізацію криптовалюти в Україні. Крім того, в парламентському комітеті з питань інформатизації та зв'язку виступили за законодавчий поділ майнінгу і криптовалют.

Показати ще новини
Радіо НВ
X