Прем'єр Шмигаль полетів до Брюсселя за коронавірусною позикою на 1,2 млрд євро

23 липня 2020, 11:02

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, глава Нацбанку Кирило Шевченко і міністр фінансів Сергій Марченко 23 липня вилетіли до Брюсселя, де вони планують підписати угоду про макрофінансову допомогу від ЄС.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вилетів 23 липня в Брюссель, щоб прийняти позику від Євросоюзу на суму 1,2 млрд євро для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу. Про це пише Politico.

Відео дня

Разом зі Шмигалем в Брюссель вилетіли також новий голова НБУ Кирило Шевченко і міністр фінансів Сергій Марченко. Днем раніше президент Зеленський уповноважив Марченка і Шевченка на підписання меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським союзом і кредитної угоди між Україною, Національним банком України та ЄС про отримання країною макрофінансової допомоги ЄС на суму до 1,2 млрд євро.

Про це сам прем'єр повідомив, опублікувавши фото в Facebook. У підписі до фото Шмигаль наголосив, що поїздка в столицю Євросоюзу — його перший офіційний візит на посаді прем'єр-міністра України. Також він додав, що під час візиту буде підписано «надважливу для України угоду».

Повідомляється, що під час поїздки в Брюссель Шмигаль зустрінеться з віцепрезидентами Європейської комісії Франсом Тіммермансом і Валдісом Домбровскісом.

Також наголошується, що раніше Шмигаль підтримав виділення Україні допомоги у вигляді позики, а не гранту.

«Кредити і позики вже давно стали життєздатним і ефективним механізмом побудови відносин і співробітництва між країнами», — заявив прем'єр Шмигаль перед від'їздом з Києва.

Зазначається, що нова позика збільшить загальну суму макрофінансової допомоги, яку ЄС надав Україні з 201 року до рекордних 5 млрд євро. Це найбільша сума, яку ЄС коли-небудь надавав одній країні-партнеру.

Нагадаємо, що 20 травня Рада ЄС схвалила пропозицію Єврокомісії виділити Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X