У жовтні міжнародні резерви України зменшилися

7 листопада 2016, 14:39
За попередніми даними, міжнародні резерви України на 1 листопада 2016 склали $15,5 млрд

Про це повідомили в прес-службі регулятора.

Таким чином, за жовтень міжнародні резерви України скоротилися на 0,5% або на $75 млн.

"У зв'язку з необхідністю здійснення платежів по державному боргу за місяць вони майже не змінилися. Всього за останні 12 місяців вони збільшилися на 20%", – йдеться в повідомленні.

Відео дня

При цьому наголошується, що в жовтні у зв'язку з наявністю надлишкової пропозиції валюти на міжбанківському ринку НБУ провів 10 аукціонів з купівлі іноземної валюти, на яких купив $274,5 млн.

Другим джерелом поповнення резервів стало розміщення урядом облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на €141,3 млн ($154,4 млн в еквіваленті).

Збільшення резервів було нівельовано витратами коштів на платежі уряду з обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті, зазначає Нацбанк. За його даними, на ці цілі з резервів було направлено $365,8 млн, у тому числі $310,1 млн - погашення та обслуговування державних цінних паперів.

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань, поточних операцій уряду і Національного банку, відзначає НБУ.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня поліпшив прогноз резервів на кінець цього року до $17,58 млрд з $17,2 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X