У засновника найбільшого українського криптовалютного журналу заарештували біткоїн-гаманці

29 січня 2018, 14:19

Шевченківський районний суд Києва заарештував біткоїн-гаманці, вилучені у засновника найбільшого журналу про криптовалюти і блокчейн ForkLog Анатолія Каплана.

Про це йдеться у відповідному рішенні суду від 11 січня, передають Українські Новини.

Як йдеться в документі, 15 грудня 2017 року Служба безпеки України під час проведення обшуку за місцем фактичного проживання засновника журналу виявила планшет Apple iPad, 2 персональних комп'ютери Apple MacBook Pro, 3 апаратних біткоїн-гаманці OpenDime і 2 апаратних біткоїн-гаманці Ledger Nano S і Ledger Blue.

Відео дня

Крім того, під час зазначеного обшуку було виявлено чорнові записи про купівлю-продаж біткоїнів, а також ключі доступу до біткоїн-адрес з 27,5 біткоїнами орієнтовною вартістю понад $486 тис.

"При цьому Каплан проживає на території України, де немає легальних джерел доходів, що дозволяють йому придбати криптовалюту в такій кількості. Крім того, одразу після закінчення обшуку зазначена криптовалюта, незважаючи на вилучення ключів доступу до неї, була переведена на інший рахунок, підконтрольний йому, що свідчить про спробу останнього знищити або приховати сліди своєї діяльності", - мотивує СБУ своє клопотання.

Також під час обшуку було вилучено персональний комп'ютер марки Apple iMac, у результаті огляду якого встановлено, що на ньому є листування з користувачем Toly Kaplan, в якій, серед іншого зазначено про виведення ним коштів через іноземні юридичні особи.

Це, за версією слідства, свідчить про можливу причетність засновника журналу ForkLog до легалізації (відмивання) коштів, отриманих злочинним шляхом, в тому числі з використанням перерахованої вище комп'ютерної техніки та апаратних біткоїн-гаманців.

У зв'язку з цим вилучені предмети визнані речовими доказами в цьому кримінальному провадженні.

Крім того, в зв'язку з неможливістю входу у вилучені комп'ютери і жорсткі диски без подолання системи логічного захисту, щодо них призначено експертизу комп'ютерної техніки та програмних продуктів.

Суд в повному обсязі задовольнив клопотання СБУ та наклав арешт на всю зазначену техніку і біткоїн-гаманці.

Нагадаємо, що 15 грудня 2017 року СБУ провела обшуки в офісі журналу про криптовалюти і блокчейн ForkLog, а також в одеській квартирі засновника цього видання Анатолія Каплана (Климова). Силовики діяли на підставі інформації, отриманої від групи осіб - громадян США, які створили злочинну схему для того, щоб заволодіти даними з чужих платіжних карт. Підозрювані в цьому злочині заявили СБУ, що на сайті Форклог здійснювався обмін Bitcoin на українську гривню. Про це повідомила редакція ForkLog.

4 січня суд зобов'язав СБУ повернути вилучені під час обшуку в офісі ForkLog $13,5 тис. і 2 монітори марки DELL.

Зазначимо, що у вересні минулого року Національний банк України визначився зі статусом найпопулярнішої на сьогодні криптовалюти у світі - Bitcoin (біткоїн).

"Ми можемо сказати, що це точно не валюта, тому що немає центрального емітента. І ми не можемо визнати це платіжним засобом", - заявляв заступник голови НБУ Олег Чурій.

Однак офіційний статус криптовалюти в Україні ще належить визначити уряду.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X