Гройсман розповів про фінансовий стан України

27 травня 2019, 10:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прем'єр-міністр вважає хорошим нинішній фінансовий стан України

Україна за балансом зараз перебуває в хорошому фінансовому стані. Про це сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв'ю телеканалу ICTV, коментуючи інформацію, що від команди Зеленського вже прозвучала теза про можливість відмови від чергового траншу МВФ, враховуючи рекордні золотовалютні резерви в розмірі $20 млрд. Про це повідомляє Укрінформ.

Відео дня

«Зараз країна знаходиться по балансу в хорошому фінансовому стані. Ми накопичили $20 млрд валютних резервів, долар був абсолютно стабільний, навіть йшов до зниження, на єдиному казначейському рахунку близько 60 млрд грн. Все програми фінансуються. Я три роки цю стабільність тримав і накопичував резерви», — наголосив він.

За словами глави уряду, його стратегія полягала в тому, щоб борги віддати або знизити їх до мінімуму. І це вдалося зробити, адже ще зовсім недавно держборг по відношенню до ВВП був 80%, а сьогодні - 59%.

«Тобто, він (борг, — ред.) знижується до ВВП і виходить на безпечну траєкторію, і це потрібно було продовжувати», — наголосив прем'єр-міністр.

Коментуючи переговори з Міжнародним валютним фондом, Гройсман сказав, що місія МВФ працює в Україні.

«Ми в діалозі. Тобто для МВФ важливо, щоб при перегляді програми була засвідчена чітка політика, що далі робитиме держава», — зазначив він.

Раніше радник президента Зеленського Олександр Данилюк заявив, що Україна може виконати всі вимоги МВФ, а після парламентських виборів і формування нового уряду розпочати переговори про нову програму співпраці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X