У Верховній Раді пропонують скасувати третю групу єдиного податку

8 березня 2018, 18:40

Депутати від БПП Андрій Шинькович і Геннадій Чекіта зареєстрували у Верховній Раді законопроект 8089 про зміни в податкову систему України, в якому пропонується повністю скасувати третю групу спрощеної системи оподаткування, повідомляє AIN.

Третя група зі ставкою єдиного податку 5% розрахована на дрібних підприємців-фізосіб, зокрема працівників IT та фрілансерів. За словами депутатів, третьою групою часто користуються роботодавці, щоб економити на виплаті зарплат.

Відео дня

"Наприклад, в 2017 році, щоб виплатити працівнику зарплату в 10 000 грн ("на руки"), якщо він ФОП, підприємство має перерахувати до бюджету та фондів соцстрахування 1267 грн (13%), а для найманого працівника - 4150 грн (41,5%) ", - йдеться в пояснювальній записці.

Депутати також пропонують обмежити види діяльності для другої групи і заборонити використання першої та другої групи для суб'єктів, які займаються оптовою торгівлею.

Нагадаємо, в 2017 році роботодавцям, які порушували податкове законодавство при виплаті заробітної плати та інших доходів фізичним особам, Державна фіскальна служба донарахувала 819 млн грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X