У Туреччині збанкрутувала велика криптобіржа, CEO пропав з $2 млрд коштів користувачів

26 квітня 2021, 10:45

Через банкрутства криптобіржі Thodex постраждали тисячі інвесторів. Адвокат заявляє про 390 000 потерпілих, СЕО біржі Фарук Фатіх Озер — про 30 000 постраждалих.

Одна з найбільших криптовалютних бірж Туреччини Thodex 21 квітня припинила роботу, заявивши, що у неї немає фінансових можливостей для продовження операцій, передає Bloomberg.

Відео дня

Засновник Фарук Фатіх Озер втік з країни і тисячі користувачів біржі підозрюють, що їх заощадження випарувалися. Як повідомляє місцеве видання Demiroren, Фатіх Озер видалив свої профілі в соцмережах і полетів в Албанію. Повідомляється, що він забрав $2 млрд коштів інвесторів.

Своєю чергою Озер розмістив заяву, в якій пообіцяв виплатити борг інвесторам і повернутися до Туреччини, де він постане перед судом.

Уряд Туреччини вжило заходів для блокування рахунків компанії, а поліція провела обшук в головному офісі Thodex в Стамбулі.

За словами адвоката потерпілих, кошти приблизно 390 000 активних користувачів біржі втрачено  «безповоротно». Озер не згоден з такою оцінкою і заявив, що постраждало близько 30 000 користувачів.

Нагадаємо, що центробанк Туреччини заборонив розрахунки в криптовалюті, заявивши що їх використання може призвести до «непоправних збитків». На тлі цієї заборони курс біткоїна впав нижче $61 000. Трохи пізніше курс біткоїна опустився нижче $50 000 на тлі ініціативи Байдена підвищити податки.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X