В Центробанку РФ визнали, що російська платіжна система Мір буде вразлива для хакерів

15 червня 2016, 19:05
Російська платіжна система Мір, яка має стати аналогом зарубіжних Visa і MasterCard, буде вразлива для кібератак

Про це на засіданні в Торгово-промисловій палаті повідомив консультант центру моніторингу і реагування на комп'ютерні атаки у кредитно-фінансовіий сфері (FinCERT) Банку Росії Олександр Чебарь, передає Російська служба BBC.

Відео дня

За його словами, сама карта буде захищена на рівні міжнародних платіжних систем, однак при цьому, принаймні, в перший час, можливий провал у захисті.

"З точки зору роботи самих користувачів карт, так, можливий невеликий провал протягом першого часу використання цих карт. Тобто явний провал з точки зору розкрадання грошових коштів. Атака буде не на саму картку, а на якісь системи, які доповнюють цю карту, наприклад на системи дистанційного банківського обслуговування, читання інформації про платіжну картку", - пояснив Чебарь.

Як зазначається, Мір має стати першою в Росії національною платіжною системою.

Проект отримав розвиток навесні 2014 року, коли Visa і MasterCard відмовилися взаємодіяти з декількома банками, які потрапили під американські санкції.

У той же час кібератаки на російські банки останнім часом стають все більш частими.

Так, за останні півроку хакери намагалися вкрасти з банків 2,87 млрд рублів, а реальний збиток від цих атак склав 1 млрд рублів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X