У суді пояснили, чи мав Насіров право давати податкові розстрочки

30 листопада 2017, 08:24
Окружний адміністративний суд міста Києва встановив, що глава Державної фіскальної служби України (ДФС) Роман Насіров не міг відмовитися погоджувати надання відстрочки сплати податків за поданням підлеглих
повідомляє прес-служба суду.

У суді також зазначили, що до них з позовом звернувся як фізична особа Роман Насіров. У своєму позові він просив суд встановити наявність у глави ДФС повноважень на прийняття рішень про розстрочення, відстрочення грошового зобов'язання податкового боргу без обмежень у сумі і у межах одного бюджетного року.

Відео дня

Крім того, Насіров просив суд встановити відсутність у нього, як у голови ДФС, повноважень проводити аналіз фінансового стану платника податків, який звернувся з відповідною заявою.

Суд, розглянувши цей позов, встановив, що голова ДФС, за умови надання йому для розгляду повного пакету документів, який, зокрема, містить аналітичні матеріали відповідного контролюючого органу нижчого рівня щодо фінансового стану платника податків, не мав повноважень на прийняття іншого рішення, ніж про розстрочення/відстрочення сплати податкового боргу.

Нагадаємо, що 7 березня Солом'янський райсуд Києва заарештував колишнього главу ДФС Романа Насірова на два місяці з правом внесення застави у розмірі 100 млн грн.

27 квітня Солом'янський районний суд Києва продовжив на два місяці запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави щодо Насірова.

Згідно з даними НАБУ, у період з травня 2015 року по березень 2016 року Насіров ухвалив низку необґрунтованих і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами, задіяними у так званій "газовій схемі Онищенка", що завдало збитків державі на загальну суму 2 млрд грн. Чиновник заперечує звинувачення проти себе.

28 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершила розслідування кримінального провадження стосовно Насірова.

Роману Насірова інкримінують зловживання владою або службовим становищем. Це пов'язано з рішеннями про розстрочення податкових боргів підприємствам, пов'язаним з народним депутатом Олександром Онищенком.

У серпні суд заарештував все наявне у державному реєстрі нерухоме майно Насірова.

Пізніше Насиров подав позов

Показати ще новини
Радіо NV
X