Арахамія сподівається, що випуск євробондів на $1 млрд під гарантії США вдасться рефінансувати

30 листопада 2020, 15:48

Глава фракції Слуга народу Давид Арахамія сподівається, що Україна зможе домовитися з Вашингтоном про виділення США в 2021 році нових гарантій по єврооблігаціях України на $1 млрд, щоб рефінансувати подібний випуск єврооблігацій від 2016 року.

Про це Арахамія сказав в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

«У вересні 2021 року настає термін погашення третього випуску облігацій зовнішньої державної позики під гарантії США обсягом $1 млрд. Ми сподіваємося, що з приходом нової адміністрації Білого дому нам вдасться домовитися з нашими стратегічними партнерами про рефінансування цієї позики», - сказав він.

Відео дня

Арахамія зазначив, що на вересень припадають пікові виплати за зовнішнім боргом України, тому перевипуск єврооблігацій особливо важливий.

Україна 23 вересня 2016 року розмістила п'ятирічні євробонди на $1 млрд під гарантії США за найнижчою в історії країни ставкою в 1,471%. Максимальна ставка купона склала 2,5% річних. Перед цим, в червні, Україна і США підписали угоду про надання країні третього траншу кредитних гарантій на $1 млрд.

Перший випуск п'ятирічних євробондів на $1 млрд під гарантії США Україна розмістила в травні 2014 року. Через рік, у травні 2015 року, Україна знову розмістила п'ятирічні єврооблігації на $1 млрд під гарантії США.

За даними агентства Інтерфакс-Україна, в період адміністрації Трампа спроби домогтися виділення таких гарантій для рефінансування перших двох випусків завершилися безрезультатно. Вони були погашені в строк і в повному обсязі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X