У січні дефіцит платіжного балансу України знизився в 6,6 рази в річному вираженні

4 березня 2019, 13:31

За підсумками січня 2019 року дефіцит платіжного балансу України становив $68 млн, свідчать дані Національного банку.

У порівнянні з січнем 2018 року ($449 млн) він знизився в 6,6 рази.

Поточний рахунок платіжного балансу в першому місяці цього року зведений з профіцитом у $446 млн завдяки суттєвому звуженню дефіциту торгівлі товарами, зазначив регулятор в макроекономічному і монетарному огляді за лютий.

Відео дня

"Нарощування поставок продовольчих товарів та відновлення зростання обсягів експорту металургійної продукції сприяло прискоренню нарощування обсягів експорту товарів (до 9,1% в річному вираженні). Натомість вартісні обсяги імпорту залишалися практично на рівні минулого року (зросли на 1.2% в річному вираженні). Це зумовлено скороченням закупівель енергоносіїв та певним послабленням внутрішнього попиту на імпортовані товари на тлі сприятливої ситуації на валютному ринку", - розповіли в НБУ.

За даними Нацбанку, в січні Україна була чистим кредитором щодо зовнішнього світу на $509 млн проти $568 млн у січні минулого року.

"Зокрема, зростання обсягів чистих зовнішніх активів приватного сектору переважило приплив капіталу за державним сектором. Останній сформувався завдяки інвестиціям нерезидентів у гривневі цінні папери. Сальдо зведеного платіжного балансу було близьким до нуля, а міжнародні резерви з початку 2019 року станом на кінець січня майже не змінилися ($20,8 млрд)", - йдеться в огляді.

За підсумками 2018 року платіжний баланс України був зведений з профіцитом $2,877 млрд.

Показати ще новини
X