Розмова на мільярд. На які інвестиції ЄБРР може розраховувати Україна — інтерв'ю з віцепрезидентом банку

4 квітня 2021, 10:10
NV Преміум

Віцепрезидент ЄБРР Алан Пію в інтерв'ю журналу НВ перераховує українські об'єкти для інвестицій його банку, а також обіцяє 1 млрд євро на рік і якісні зміни для жителів міст України.

В ізит до Києва став для Алана Пію, віцепрезидента Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), першою міжнародною поїздкою від початку пандемії коронавірусу. До цього його графік містив кількадесят поїздок на рік.

Відео дня

У самому ЄБРР відбулися кадрові зміни. Замість Суми Чакрабарті посаду президента банку в жовтні зайняла Оділь Рено-Бассо, відома завдяки своїй роботі у сфері держфінансів у Франції. Її і супроводжував Пію.

Протягом тижня у Києві він провів близько 30 зустрічей із топовими представниками української влади і бізнесу, представляючи нові інвестиційні можливості від ЄБРР. За минулі два роки банк інвестував у місцеві проєкти 2 млрд євро, а цьогоріч хоче вкласти ще 1 млрд.

Під час бесіди Пію виглядав оптимістом, хоча в Києві якраз почав діяти посилений карантин. Добре знаючи ситуацію в Європі, віцепрезидент ЄБРР запевнив, що в Україні справи йдуть ще порівняно добре.

Як ветеран ЄБРР банку Пію працює від початку 1990-х), французький фінансист розповів НВ, які інвестиційні можливості він бачить у нинішній Україні.

— Які плани й інвестпріорітети ЄБРР для України на цей рік і на найближче майбутнє. У вашому банку змінилося керівництво. Може, нам варто очікувати якихось змін у вашій українській стратегії?

— У жовтні торік акціонери ЄБРР схвалили нову середньострокову стратегію на п’ять років — на 2021−2025 роки. Відповідно до неї, інвестиції у приватний сектор мають становити 75% щорічного обсягу наших нових операцій. Це досить високий рівень.

Крім того, є три важливі пріоритети, які стосуються зокрема України. Перший — це зелені проєкти: до 2025-го вони мають становити мінімум половину всього, чим ми займаємося. Друге — цифровізація. Третє — акцент на рівності економічних можливостей.

Україна разом із Туреччиною і Єгиптом — у трійці країн із максимальною присутністю ЄБРР. Ми не використовуємо підхід у стилі «ми маємо щороку проінвестувати певну кількість грошей». Ми орієнтуємося на попит як приватного, так і державного сектора. В Україні реально досягти показника в 1 млрд євро інвестицій нашого банку на рік (але насправді жодних обмежень немає) — саме такої цифри ми хочемо досягти у 2021-му.

— 1 млрд євро — це досить багато. Які компанії і сектори економіки можуть розраховувати на вашу кредитну підтримку?

Показати ще новини
Радіо NV
X