У російського Сбербанку в Україні з'явився новий глава

26 січня 2018, 16:37

Виконуючим обов'язки голови правління дочірнього банку Сбербанку Росії в Україні з 1 лютого 2018 року призначена Ірина Князєва, яка раніше обіймала посаду заступника голови правління фінустанови.

Про це повідомили у банку, передає Інтерфакс-Україна.

"Князева - досвідчений банкір і управлінець, має високу ділову репутацію у банківському співтоваристві України. Бажаю їй успіхів у новій ролі", - сказав голова ради директорів Сбербанку Лев Хасіс.

Відео дня

Ігор Юшко залишає посаду голови правління банку з 31 січня 2018 року у зв'язку з завершенням контракту.


Сбербанк (Київ, раніше - дочірній банк СбербанкуРосії, до цього - банк НРБ) засновано в 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2017 року за розміром активів (40,7 млрд грн) фінустанова займало 9-е місце серед 88 банків, що діяли в країні банків.


Нагадаємо, що 23 березня НБУ ввів терміном на 1 рік санкції проти п'яти працюючих в країні структур російських держбанків: Сбербанку, ВТБ Банку, БМ Банку, Промінвестбанку та VS Bank ( "дочка" Сбербанку).

Пізніше Сбербанк Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

Після цього стало відомо, що головним акціонером українського Сбербанку стане громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв.

Крім того, на узгодження угоди з купівлі української "дочки" Сбербанку Росії в регулюючі органи Білорусі та України подав документи білоруський IT-бізнесмен, громадянин Білорусі і Кіпру Віктор Прокопеня.

Національний банк отримав 30 червня 2017 року пакет документів від Прокопені для узгодження опосередкованого (через Парітетбанк) придбання 100% акцій Сбербанку.

На початку серпня Прокопеня відкликав з Національного банку заявку на купівлю Сбербанку.

У вересні 2017 року заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що на покупку російського Сбербанку в Україні з'явився новий покупець-нерезидент .

Відзначимо, що в середині грудня російський Сбербанк продав львівський VS банкукраїнському бізнесменові, власникові ТАСкомбанку і Universal Bank Сергію Тігіпку.

Після цього НБУ визнав недійсною банківську групу Сбербанку Росії.

21 грудня НБУ отримав документи на узгодження покупки білоруським державним Парітетбанк 100% української "дочки" Сбербанку Росії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X