У Раді пояснили, чому МВФ може призупинити фінансову підтримку України

21 жовтня 2015, 20:16
783
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У МВФ не в захваті від проекту податкової реформи, розробленого депутатами

Голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що Міжнародний валютний фонд може призупинити програму фінансування України, якщо депутати внесуть до парламенту свій проект податкової реформи

За її словами, постійний представник МВФ в Україні Жеромом Ваше скептично поставився до проекту податкової реформи, розробленого депутатами, повідомляє Економічна правда.

"Він (Ваше - Ред.) сказав, що на початку листопада приїжджають представники економічного блоку місії і вони готові з нами сісти за розрахунки, - сказала вона. - Ваше сказав, що якщо ми зареєструємо законопроект зараз, він зробить заяву про те, що місія МВФ не підтримує нашу реформу. Це матиме негативний результат для країн-донорів України, які прислухаються до їхньої думки".

Депутат наголосила, що законопроект вирішили зареєструвати в понеділок, аби прибрати привід для можливих спекуляцій на тему, що напрацьований комітетом та експертами проект реформи - це політичний маневр напередодні виборів. "Я думаю, це призведе до того, що ми сядемо з Наталією Яресько за стіл переговорів і будемо шукати компроміси. Про які компроміси мова? Наприклад, всі розуміють, що зниження податкового навантаження на фонд заробітної плати повинно відбутися саме зараз, з 1 січня 2016 року", - зазначила Южаніна.

За її словами, якщо на скасування пільгового режиму оподаткування ПДВ для аграріїв і заміну цієї пільги дотаціями з бюджету буде потрібно більше часу, в тому числі для того, щоб подивитися, чи залишилися які-небудь корупційні схеми з ПДВ, депутати готові обговорити це. "І якщо нам потрібен час на те, щоб підійти до зниження ставки ПДВ з 1 липня, або з 1 жовтня 2016 року або з січня 2017 року - парламентарії готові розглядати і ці варіанти", - додала вона.

Раніше Міністр фінансів України Наталія Яресько запевнила про відсутність жодних розчарувань в Україні Міжнародного валютного фонду, проте зазначила, що поки не всі очікування МВФ виправдані.

Вибір редакції

Країни

Вчора, 19:15

article_img
Новий ЮКОС? У Росії заарештували великого американського інвестора
Гаджети

Вчора, 15:00

article_img
Великий і гнучкий. Все, що відомо про майбутні смартфони Samsung
Події

Вчора, 21:29

article_img
Свої чужаки. Як СРСР знищував багатотисячну шведську громаду в Україні

Головне

Політика

Сьогодні, 09:34

article_img
"Ця опція на столі": Вакарчук не виключив своєї участі у парламентських виборах
Події

Вчора, 14:18

article_img
Зима у Києві побила 139-річний температурний рекорд
Геополітика

Сьогодні, 11:16

article_img
Україна увійшла до трійки лідерів за розміром завданих Росії збитків