У НБУ вважають, що ломбардам потрібно дозволити проводити валютно-обмінні операції

21 лютого 2019, 12:42

Перший заступник голови правління Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю НВ Бізнес повідомила, що після прийняття закону про СПЛІТ небанківські установи зможуть отримувати нові ліцензії.

"Є компанії, які надають фінпослуги за рахунок власних або кредитних коштів. Це ломбарди, деякі фінансові компанії, лізингові компанії, факторинг. Їм ми хочемо спростити регулювання. Більш того, потрібно дати їм можливість змінюватися, розширюватися, - сказала Рожкова. - Ломбардам, наприклад, потрібно дати можливість отримувати додаткові ліцензії на інші послуги. У нас вважається, що ломбарди - це винятковий вид послуг і вони не можуть мати ліцензію, наприклад, на обмін валют. Але чому? Адже в цих операціях немає ніякого ризику".

Відео дня

Як повідомлялося, закон про спліт предбачає перехід функцій від Нацкомісії з регулювання ринків фінансових послуг (Нацфінпослуг) до НБУ і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

На сьогодні в реєстрі Нацфінпослуг є інформація про 2038 небанківських установ.

Читайте повне інтерв'ю НВ Бізнес з Катериною Рожковою: Катерина Рожкова: Власники більше 10 банків не розуміють, що з ними робити. У них є три варіанти

Показати ще новини
Радіо NV
X