НБУ розповів про кількість скарг українців на банки

11 серпня 2020, 18:35
За підсумками другого кварталу 2020 року НБУ обробив понад 9 тисяч звернень від споживачів фінпослуг.

Нацбанк Укаріни в другому кварталі поточного року отримав і опрацював близько 9400 звернень споживачів фінпослуг. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Приблизно таку ж кількість скарг регулятор зафіксував і в попередньому кварталі. Відзначається, що третина звернень щодо роботи банків (623) мали ознаки порушення прав споживачів фінпослуг.

Відео дня

«Частка звернень за ознаками порушення зменшилася в порівнянні з першим кварталом. Але це пов'язано в основному з ростом кількості звернень за роз'ясненнями щодо карантину », - пояснили в регуляторі.

Найбільше споживачі звертаються до Нацбанку через контакт-центр.

«Кількість дзвінків до контакт-центру зросла на 10% в порівнянні з першим кварталом 2020 року - до 6104. Це пов'язано з тим, що громадяни частіше зверталися в Нацбанк за роз'ясненнями, зокрема в зв'язку з карантинними обмеженнями, введеними для боротьби з пандемією коронавируса », - відзначили в НБУ.

Також повідомляється, що в другому кварталі зросла кількість звернень до контакт-центру по роботі фінансових компаній. Відзначається, що це було обумовлено наближенням термінів введення в дію закону про «спліт», який набрав чинності з 1 липня 2020 року.

Три ключові теми звернень і скарг споживачів під час карантину були пов'язані з:

  • умовами кредитних канікул (270 письмових звернень та 430 дзвінків до контакт-центру);
  • правомірністю жорстких дій банків при стягненні кредитної заборгованості (268 письмових звернень та 382 дзвінків до контакт-центру);
  • складнощами в знятті валюти з депозиту (58 письмових звернень та 77 дзвінків в контакт-центр).

Також споживачі фінпослуг скаржилися на списання коштів банками з зарплатного рахунку для погашення боргу по кредиту, самовільна зміна тарифів обслуговування без інформування клієнтів та опублікування змін на веб-сайті за 30 днів, введення нових комісій без попередження, непрозоре розкриття інформації про акційні пропозиції в рекламі.

В НБУ рекомендували споживачам фінпослуг уважно читати всі умови надання послуг - не тільки кредитний або депозитний договір, а й анкету клієнта, договір обслуговування, умови і правила обслуговування в банку. Також регулятор радить завжди уточнювати повну вартість послуги і в разі, якщо споживач вважає, що банк порушив його права - написати звернення безпосередньо керівнику банку. Якщо банк не реагує на скаргу, - слід звертатися до Національного банку.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X