У НБУ розповіли про продовження санкцій проти "дочок" російських держбанків

21 лютого 2018, 08:46

Рішення про продовження санкцій щодо українських дочірніх структур російських державних банків, термін яких закінчується в березні цього року, буде ухвалюватися Радою національної безпеки і оборони (РНБО).

Про це йдеться в коментарі Національного банку України (НБУ), передає УНІАН.


НБУ в березні 2017 року на доручення РНБО запропонував застосувати санкції стосовно Сбербанку, ВіЕс Банку, Промінвестбанк, ВТБ Банку та БМ Банку.. Санкції були згодом затверджені РНБО і введені в дію указом президента Петра Порошенка.

Відео дня


"Рішення про застосування, скасування та внесення змін до санкцій щодо юридичних осіб, які перебувають під контролем іноземної юридичної особи, ухвалюється Радою національної безпеки і оборони України і вводиться в дію указом президента України", - повідомили у прес-службі НБУ напитання про наміри продовжити санкції.

Як повідомлялося, санкції проти "дочок" російських держбанків забороняють виведення капіталу на користь материнських структур, але при цьому не зачіпають розрахунки через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізіціі та продажу фінустанов. Регулятор очікував, що зазначені банки придбає новий інвестор або вони поступово згорнуть діяльність в Україні.

У грудні 2017 року Sberbank Europe AG (дочірня компанія Сбербанку Росії) завершила операцію з продажу контрольного пакета акцій (99,9230%) українського ВіЕс Банку групі ТАС, що належить бізнесмену Сергію Тігіпку. Решта структури поки що залишаються у власності російських державних банків.

Показати ще новини
Радіо NV
X