У НБУ прокоментували заборону російського програмного забезпечення

17 травня 2017, 09:05
Національний банк України повністю відмовився від інформаційних і програмних продуктів російского виробництва

Про це повідомили Інтерфакс у НБУ.

"НБУ, починаючи з 2014 року, проводить послідовну політику відмови від використання інформаційних і програмних продуктів виробництва компаній РФ. Зараз в інформаційній мережі Нацбанку використовуються системні і прикладні програмні продукти провідних компаній-виробників (Microsoft, IBM, Oracle, SAP та інших), українських розробників і розроблені власними силами ", - відзначили в прес-службі.

Відео дня

Регулятор відзначив, що у подальшому планує перевіряти наявність компаній-розробників і постачальників в списку таких, до яких застосовуються обмежувальні санкції.

У прес-службі також повідомили, що в системі Нацбанку тільки Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ (КНПФ НБУ) використовує в роботі програмне забезпечення 1C (працює виключно в офлайн режимі, без поновлення розробником).

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

У списку санкцій 1228 фізичних осіб і 468 юридичних осіб.

Санкції передбачають блокування доступу до сервісів Яндекс, 1С, Софтлайн Груп, Корпорації Парус і ще низки інших російських IT-компаній. Також санкції торкнулися соціальних мереж ВКонтакте і Однокласники, а також сервісів Mail.ru.

Показати ще новини
Радіо NV
X