У НБУ підрахували прибуток банків за півроку

8 серпня 2018, 14:05

У першому півріччі платоспроможні банки отримали 8,3 млрд грн чистого прибутку.

Про повідомили у прес-службі Національного банку України (НБУ).

"У другому кварталі сектор зафіксував помірний збиток - 0,4 млрд грн - через значні обсяги формування резервів одним з великих банків. Без урахування цього банку фінансовий результат платоспроможних банків у другому кварталі становив 6,8 млрд грн", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Крім того, через перехід на міжнародні системи фінансової звітності (МСФЗ 9) у другому кварталі один з великих банків збільшив збитки минулих років на 16,7 млрд грн в основному через формування резервів за знеціненими кредитами.

Таким чином, це змінило балансовий капітал банку, але не вплинуло на його регулятивний капітал і показники достатності капіталу.

"У подальшому, драйвером операційної прибутковості залишиться роздрібне кредитування та комісійні доходи. Значних відрахувань до резервів у ІІ півріччі не очікується, сектор буде прибутковим за підсумками року", - додали у регуляторі.

Як відзначають в НБУ діяльність українських банків у квітні-липні 2018 року була зосереджена на роботі з населенням.

Банки, зокрема, продовжили інтенсивно кредитувати населення: у другому кварталі в порівнянні з першим чисті гривневі кредити фізичним особам зросли на 7,4%. Завдяки цьому статистично покращилася якість кредитного портфеля - частка неробочих кредитів на кінець червня становила 55,7% проти 56,4% на початок квітня.

У звітному періоді спостерігалися і високі темпи припливу гривневих депозитів фізичних осіб - зростання у другому кварталі до першого склало 8,7%. При цьому понад дві третини депозитів було залучено на термін до шести місяців.

Водночас вклади в іноземній валюті скоротилися на 0,4% за квартал.

Портфель корпоративних кредитів в зазначеному періоді зазнав сезонне скорочення через погашення позик великими держпідприємствами і коротких кредитів тютюновими та аграрними компаніями. В результаті чисті кредити суб'єктам господарювання в другому кварталі в порівнянні з першим скоротилися на 3,8%.

Разом з тим, банки очікують сезонне відновлення кредитування бізнесу в третьому кварталі. Крім того, в третьому кварталі банки очікують збереження стабільного припливу депозитів і зростання кредитів населенню.

Ключовим ризиком роботи банківського сектора в НБУ назвали запізніле відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Раніше повідомлялося, що найбільші 25 українських банків (за розміром чистих активів) за підсумками діяльності в січні-червні 2018 року сумарно отримали чистий прибуток в розмірі 7,5 млрд грн проти 1,7 млрд грн збитку за аналогічний період 2017 року.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X