У Нацбанку підтвердили можливе рефінансування Приватбанку

15 грудня 2017, 13:49
Національний банк України (НБУ) підтверджує можливість рефінансування Приватбанку при виконанні судових рішень щодо скасування bail-in

Про це повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.

"При поточній ситуації Приватбанку не потрібно рефінансування... Але якщо говорити у контексті судів, то звичайно у такому випадку воно може йому знадобитися", - сказала вона.

Відео дня

Раніше стало відомо, що виконавча служба почала процедуру примусового стягнення з Приватбанку 1 млрд грн на користь сім'ї Суркісів.

У зв'язку з цим, у Приватбанку заявили про можливе залучення державних грошей для виплати Суркісам.

Нагадаємо, що 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави у капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава у особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.

В рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

17 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов'язаними з Приватбанком особами сім'ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб.

Також суд Києва вирішив стягнути з Приватбанку на користь А-банку, що належить братам Суркісам, списані при націоналізації 364 млн грн.

Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також пов'язані з ними особи подали 42 позовипроти Національного банку України.

При цьому, на початку листопада Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язав Приватбанк повернути сім'ї Суркісів 1 млрд грн, $266,2 тис і €7,8 тис.

НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.

Пізніше Виконавча служба відкрила провадження про стягнення з Приватбанку коштів на користь Суркісів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X