У Нацбанку допустили підвищення облікової ставки

5 лютого 2018, 14:50

Національний банк України (НБУ) допускає підвищення облікової ставки у майбутньому.

Про це повідомляється у підсумках засідання членів комітету з монетарної політики НБУ щодо рівня облікової ставки за 24 січня, передає прес-служба Нацбанку.

У документі говориться, що більшість членів комітету з монетарної політики прийшли до думки, що існує ймовірність подальшого підвищення облікової ставки у найближчій перспективі при відсутності істотних ознак зниження інфляційного тиску. При цьому темпи підвищення можуть також істотно прискоритися.

Відео дня

У регуляторі припускають, що такі заходи дозволять знизити інфляцію у разі припинення довгострокової співпраці з МВФ.

Виходячи з наявності таких ризиків, а також незбалансованих дій Міністерства фінансів, є ймовірність, що НБУ не перестане підвищувати облікову ставку у цьому році і навряд чи знизить.

"Імовірність пом'якшення монетарної політики до кінця 2018 рік залишається низькою", - наголошується у документі.

Нагадаємо, з 14 квітня 2017 року НБУ знизив ставку до 13% річних з 14% річних, яка була встановлена ​​28 жовтня 2016 року. Також у травні минулого року НБУ знизив облікову ставку до 12,5%.

З серпня правління НБУ прийняло рішення зберегти облікову ставку на рівні 12,5% річних.

З жовтня з 27 жовтня НБУ підвищив облікову ставку до 13,5% річних.

З 15 грудня 2017 року Нацбанк підвищив облікову ставку з 13,5% до 14,5% річних.

У кінці січня 2018 року голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин заявив про можливість уповільнення зростання економіки через підвищення облікової ставки регулятором. Відзначимо, що головну облікову ставку підвищили на 1,5%, з 14,5% до 16%.

Показати ще новини
Радіо NV
X