Нацбанк зберіг інфляційну ціль на рівні 5%, але допускає відхилення від неї

10 вересня 2020, 14:03

Національний банк України зберіг інфляційну ціль на рівні 5%.

Про це голова НБУ Кирило Шевченко повідомив сьогодні на прес-брифінгу, присвяченому тому, що регулятор ухвалив основні принципи грошово-кредитної політики на 2021 рік.

Відео дня

«Основні принципи на 2021 рік передбачають продовження політики інфляційного таргетування. Наша середньострокова ціль з інфляції залишається незмінною - 5%», - заявив він.

Шевченко додав, що НБУ не збирається відмовлятися від режиму гнучкого курсоутворення, збереже курс на валютну лібералізацію і уникатиме «будь-яких форм фіскального домінування».

У Нацбанку відзначають, що режим інфляційного таргетування буде гнучким, щоб сприяти економічному зростанню.

"Це означає, що для уникнення втрат у економічному розвитку Національний банк припускатиме короткострокові відхилення інфляції від установленої цілі під впливом зовнішніх і внутрішніх шоків, які є поза безпосереднім впливом монетарної політики. Водночас, використовуючи інструменти монетарної політики, Національний банк повертатиме інфляцію до цільових значень на прийнятному часовому горизонті", - йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин в ході прес-брифінгу зазначив, що регулятор буде опускати облікову ставку нижче нейтрального рівноважного рівня, якщо інфляція буде нижчою від цільової.

«У разі більш низького, ніж цільове, значення прогнозу інфляції НБУ буде пом'якшувати монетарну політику, утримуючи ключову ставку нижче нейтрального рівноважного рівня, що сприятиме пожвавленню ділової активності і відповідно поверненню її до інфляційної цілі», - заявив він.

Нагадаємо, що за підсумками серпня 2020 року інфляція виросла до 2,5% в річному вираженні порівняно з 2,4% за підсумками липня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X