У Мінфіні поскаржилися, що НБУ переманює у них покупців держоблігацій

15 листопада 2017, 17:53
Міністерство фінансів зазначає, що після підвищення Національним банком України облікової ставки, цінні папери НБУ стали конкурувати з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), за допомогою яких Мінфін залучає кошти до держбюджету

Про це заявили в прес-службі міністерства, повідомляє ЕП.

"Ліквідність внутрішнього ринку зараз невисока. Крім цього, НБУ підвищив облікову ставку і розміщує свої 3-х місячні депозитні сертифікати з прибутковістю 15%, створюючи конкуренцію державним цінних паперів", - йдеться у відповіді Мінфіну.

Відео дня

Також в міністерстві зазначили, що після успішного розміщення єврооблігацій іноземні інвестори зацікавлені вкладати також в локальні облігації в національній валюті.

"Зараз така можливість у них є як через первинних дилерів, так і через інструменти участі в ОВДП, що розміщуються Citibank і Nomura", - відзначили в міністерстві.

Нагадаємо, НБУ в кінці жовтня підвищив свою облікову ставку до 13,25%. Вже через тиждень, 8 листопада, Мінфін не зміг залучити гроші шляхом розміщення ОВДП, хоча отримав заявки на 2,2 млрд грн зі ставками прибутковості 15% річних. На попередньому аукціоні Мінфін розміщував трирічні гривневі ОВДП з більш низькою прибутковістю в 14,8% річних.

Показати ще новини
Радіо НВ
X