У Мінфіні назвали строки очікуваного траншу МВФ

25 січня 2018, 11:33

Україна має намір до травня 2017 року виконати всі зобов'язання в межах програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду (МВФ), щоб отримати транш кредиту.

Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк під час Українського сніданку в Давосі, передає Інтерфакс-Україна.

"Я сподіваюся, що до травня, а може й раніше, умови будуть виконані", - заявив міністр.

Відео дня

Данилюк назвав прийняття закону про антикорупційний суд і призначення голови Національного банку України основними умовами для отримання траншу.

Нагадаємо, що в березні 2015 року Україна і МВФ підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

Так, МВФ висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Київ має ухвалити закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже ухвалена пенсійна реформа.

У Нацбанку раніше відзначали, що очікують надходження в першому кварталі 2018 року чергового траншу кредиту від МВФ на $1 млрд і до кінця року ще одного - на $1,5 млрд.

Раніше глава Мінфіну заявив, що Міжнародний валютний фонд може припинити співпрацю з Україною, якщо реформи не будуть продовжені.

Показати ще новини
Радіо НВ
X