У Мінфіні повідомили, звідки візьмуть гроші на підвищення "мінімалки"

29 жовтня 2016, 08:14
На мінімальні зарплати, які планується підвищити в 2017 році, не потрібно додаткових витрат з державного бюджету, заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк в ефірі каналу 112. Україна

"Рішення щодо збільшення мінімальних зарплат є збалансованим. Тобто додаткових витрат з бюджету не передбачається. Це фінансується за рахунок того, що частина зарплат виходить з тіні, і на ці зарплати будуть оплачені додаткові податки, за рахунок яких буде збільшення мінімальної зарплати. Ми все прорахували, ми підійшли досить консервативно, розуміючи, що заходи детінізації не завжди на 100% ефективні", - сказав міністр.

Відео дня

Іншими словами, підвищення зарплат бюджетникам має відбутися за рахунок виведення з "тіні" зарплат у приватному секторі.

"Тільки за рахунок виведення зарплат з тіні. Понад 2,5 млн осіб у приватному секторі отримають збільшену зарплату в 3200 гривень, і це призведе до того, що будуть сплачуватись додаткові податки до бюджету, Пенсійного фонду та місцевих бюджетів. Ці фонди будуть використані, щоб підняти зарплати для вчителів та лікарів", – зазначив міністр.

Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про плани підвищити мінімальну зарплату в 2017 році з 1600 до 3200 гривень.

Президент Петро Порошенко зазначив, що зростання "мінімалки" не підвищить податки для бізнесу.

Показати ще новини
Радіо NV
X