Мінекономіки очікує інфляцію близько 10% за підсумками року і називають її регулювання обліковою ставкою малоефективним

24 вересня 2021, 16:50

У Мінекономіки назвали малоефективними спроби стримування інфляції шляхом підвищення облікової ставки.

Міністерство економіки очікує збереження інфляції близько 10% за підсумками 2021 року і вважає її безпечною для економічного розвитку. Про це йдеться в огляді інфляції за серпень, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Навіть з урахуванням несподіваного високого рівня зростання світових цін на енергоносії варто припустити, що при відсутності нових викликів для економіки рівень інфляції з великою ймовірністю буде близьким до 10%», - говориться в документі.

У Мінекономіки вважають, що наразі поточна динаміка цін цілком відповідає прогнозованому загальному нинішньому тренду на порівняно більш високі, ніж в попередньому році, темпи інфляції.

Також в міністерстві назвали малоефективними спроби стримування інфляції шляхом використання традиційно вузького інструментарію - підвищення облікової ставки. У Мінекономіки підкреслили, що спостережуваний рівень інфляції сформований переважно динамікою світових цін.

Відомство вважає, що обмеження грошової пропозиції і неухильне зростання вартості коштів може призвести до прояву монетарного голоду і матиме руйнівний ефект для динаміки економічного відновлення, що відбувається зараз в Україні.

Нагадаємо, що за підсумками серпня цього року інфляція в Україні залишилася на рівні 10,2%. Місяцем раніше вона досягла двозначного показника вперше за останні два роки.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X