У київському інституті електрозварювання виявили незаконну Bitcoin-ферму

10 серпня 2017, 14:31
В інституті електрозварювання ім.Патона виявили незаконну Bitcoin-ферму

Так, слідчі Святошинського управління поліції і Служби безпеки України (СБУ) виявили "на території ДП Лікувально-оздоровчий ІЕЗ ім. Патона 200 одиниць комп'ютерного обладнання для генерації криптовалюти Bitcoin", які, на думку слідства, працювали з порушенням законодавства України.

Відео дня

Про це йдеться в постанові Святошинського районного суду міста Києва, опублікованому в єдиному державному реєстрі судових рішень.

Ймовірно, мова про басейн Лікувально-відновлювального центру ІЕЗ ім. Патона (ЛВЦ), який розташований у Києві, пише delo.ua . У лікувально-відновлювальному центрі журналісту видання по телефону відповіли, що "басейн не працює і працювати не буде".

У постанові суду йдеться, що у ході досудового розслідування встановлено, що кілька осіб за попередньою змовою, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, вирішили здійснити підробку банківських документів.

Слідчі відзначають, що "випуск і обіг грошових сурогатів криптовалюти Bitcoin на території України заборонені згідно ч. 2 ст. 32 Закону України Про Національний банк України".

Слідчий зазначив, що для реалізації злочинного наміру в непрацюючому басейні були розміщені 200 одиниць комп'ютерного обладнання, так звані, "майнери". При цьому ніяких договорів не було укладено, так як згаданій вище групи сприяли посадові особи Лікувально-відновного центру.

"Надалі отримана криптовалюта використовується як засіб платежу шляхом здійснення обмінних операцій на електронні гроші офіційних платіжних систем, шляхом підробки електронних платіжних доручень та інших банківських документів", - акцентується в постанові суду.

Надалі, зазначає слідство, частина згенерованої валюти з використанням гаманців електронних платіжних систем конвертується і переказується на банківські рахунки підприємств з ознаками фіктивності. З них зазначені кошти перераховуються на карткові рахунки зловмисниками і переводяться в готівку.

Слідчий Нацполіціі під час засідання суду зазначив, що інформація була отримана від свідка - співробітника СБУ, який отримав інформацію про це на початку липня 2017 року.

Суд дозволив Нацполіціі провести огляд за адресою басейну Лікувально-відновлювального центру ІЕЗ ім. Патона з метою розшуку і вилучення речей та документів, пов'язаних з генерацією Bitcoin.

Раніше НВ Бізнес повідомляв, що курс першої і найпопулярнішої криптовалюти на сьогоднішній день Bitcoin (біткоін) вийшов на нову висоту і встановив рекорд у $3500 за монету.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X