У Єврокомісії звинуватили Apple в ухиленні від сплати 8 млрд доларів податків

15 січня 2016, 17:02
Єврокомісія стверджує, що компанія Apple за допомогою дочірніх компаній в Ірландії, де зареєстрована її штаб-квартира у Європі, уникає сплати податків на доходи, які генеруються за межами США

Apple можуть зобов'язати виплатити $8 мільярдів податків, не сплачених раніше, передає Bloomberg.

Як стверджує Єврокомісія, корпоративна змова в Ірландії дозволяє компанії розраховувати прибуток, використовуючи більш сприятливі методи бухгалтерського обліку.

Відео дня

Завдяки цьому, хоча Apple генерує 55% своїх доходів за межами США, її зовнішня ставка податків становить близько 1,8%.

У випадку, якщо ЄК вирішить застосувати більш жорсткий стандарт бухгалтерського обліку, компанію можуть зобов'язати виплатити податки у розмірі 12,5% від $64,1 мільярда прибутку, отриманого від 2004 до 2012 року.

Це може стати найбільш значним випадком критики посадових осіб ЄС для американських компаній. представлених у Європі.

Водночас виконавчий директор Apple Тім Кук заперечує, що компанія використовує хитрощі, щоб уникнути сплати податків. На його думку, податкова система застаріла і потребує оновлення для цифрової економіки.

Нагадаємо, 28 жовтня 2015 року повідомлялося, що американська IT-корпорація Apple оголосила про зростання прибутку у четвертому кварталі на 31% порівняно з попереднім роком на тлі зростання продажів айфонів у Китаї та попиту на Apple Watch.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X