У ЄБРР розповіли, за яких умов Україна отримає інвестиції на мільярд доларів

17 квітня 2016, 09:07
Президент Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті заявив, що протягом 2016 року ЄБРР інвестує близько мільярда доларів, але за наявності реформ

Як розповів Сума Чакрабарті в інтерв'ю Голосу Америки, ЄБРР давно інвестує в Україну, і були вдалі проекти, але "країна не робила системних змін". На початку 2013 року у банку вирішили припинити інвестування. Але після Майдану підтримали реформаторів.

Відео дня

У 2014 році багато компаній постраждали від рецесії, а Банк реконструкції та розвитку надав їм капітал, щоб вони не закрилися.

"Загалом ми плануємо і в цьому році інвестувати близько мільярда – хоча у нас немає чітко встановленої цифри, але за наявності реформ", - сказав Чакрабарті.

Серед реформ, які Україна має провести, голова ЄБРР назвав банківську та енергетичну.

Як зазначив Чакрабарті, перед початком реформ в Україні було 180 банків. "Зрозуміло, що чимало з цих банків були фактично приватними банкоматами олігархів. Ми раді бачити, що глава Нацбанку за підтримки уряду рухається вперед з реформою банківського сектора. Ми її в цьому підтримуємо", - сказав він.

Читайте також: Як Україні досягти економічного зростання

Щодо енергетичної галузі, то президент Європейського банку розвитку та реконструкції заявив про корумпованість цього сектору та додав, що Україна також має подбати про енергозбереження.

"Програма з фінансування енергоефективності в житловому секторі України має допомогти рухатися до стандартів енергозбереження, які існують у Західній Європі. Якщо Україна їх досягне за 15-20 років, то їй взагалі не треба буде імпортувати енергоресурси", наголосив він.

Окрім того, Чакрабарті планує зустрітися з новим урядом України в Києві на 30-ту річницю Чорнобильської катастрофи.

"Зараз ми будемо мати справу з новим урядом, з новим міністром фінансів, і хочемо переконатися, що вони будуть продовжувати реформи за підтримки прем’єр-міністра і президента", - підкреслив він.

Серед пріоритетів нового уряду голова ЄБРР назвав встановлення верховенства права та боротьбу з корупцією.

Раніше повідомлялося, що міжнародні аудитори допоможуть з фінансовим станом метрополітену і Київпастрансу.


ЄБРР був заснований у 1991 році, щоб допомогти пострадянським країнам та країнам Центральної Азії перейти до ринкової економіки та інтегруватися у міжнародні господарські зв'язки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X