Організаторам фінансової піраміди повідомили про підозру в шахрайстві і відмиванні коштів більш ніж на $250 млн

1 вересня 2020, 12:53

Прокуратура повідомила про підозру організаторам фінансової піраміди, до організації якої причетні понад 20 осіб.

Організатору фінансової піраміди і його співучасникам повідомили про підозру в шахрайстві з фінансовими ресурсами, повідомляє прес-служба Офіс генпрокурора України.

Відео дня

Крім того, фігурантам справи висунули підозри в шахрайстві з фінансовими ресурсами, а також легалізації (відмивання) грошових коштів, отриманих злочинним шляхом (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 ККУ).

За даними слідства, в організації фінансової піраміди причетні більше 20 чоловік і задіяно понад 100 підконтрольних юридичних осіб.

"Учасниками злочинної схеми здійснювався збір коштів громадян, в тому числі з використанням банківських рахунків благодійної організації, з метою нібито інвестування в нефінансову установа для отримання сверхпроцентов. Надалі вони заволодівали цими засобами шахрайським шляхом", - йдеться в повідомленні прес-служби Офісу генпрокурора .

Також йдеться про те, що за час існування піраміди її організатори з метою легалізації коштів придбали один з островів Дніпровського каскаду з об'єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад $100 тис. кожне, коштовності інше рухоме і нерухоме майно загальною вартістю понад $250 млн.

Однак, в повідомленні Офісу генпрокурора не говориться, про яку саме піраміді йдеться.

При цьому, 27 серпня в СБУ заявили про блокування діяльності фінансової піраміди з 600 тисячами вкладників, також не озвучивши її назви. Однак на фотографіях СБУ було видно магазини ювелірних виробів і «сертифікати» мережі, які видавалися учасникам.

Крім того 10 серпня Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку опублікувала список потенційно фіктивних фінансових проектів, в який потрапила і B2B Jewelry .

При цьому, 28 серпня в самій B2B Jewelry заявили, що працюють в звичайному режимі і готові судитися через інформацію про те, що мережа заблокували.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X